Eskiz Galeri

Eskiz Galeriyi uzun zamandır ürettiğim, çizdiğim, boyadığım yada resmettiğim çalışmalarımı sunmak/sergilemek amacıyla 2020 yılı başlarında oluşturdum. Kendi kişisel sergimi açma hazırlığında iken  Pandemi dönemi başlayınca sanal müzecilik veya dijital sergi fikirleri üzerine düşünmeye başladım ve web sayfam üzerinden kendi dijital sergimi açmaya karar verdim. Kayıt altına alabildiğim çalışmalarımı kategorize ederek ilgilenenlere sunmak benim için büyük bir keyiftir. 

 

Çalışmalarıma genel olarak ESKİZ adını veriyorum çünkü her biri anlık bir içsel dürtü ile ortamın ve anın gerektirdiği renkelr çizgiler ve araçlar vasıtasıyla üretilen tasarım süreci zihinde devam eden (tam bitmemiş) ve yeni fikirler için altlık oluşturması hedeflenen çalışmalardır. Malzemeler ise genellikle atık, atıl veya türetilmiş malzemelerdir. Her tekniği deneyerek, temas ederek, eskizin zihinsel ve deneyimsel alt yapısına ayak uydurmaya çalışan çalışmalarımı, samimiyetle sizlere sunuyorum. 

 

Hiçbir iddam alt cümlem yada hedefim olmadığını belirterek, sadece bir mimar olarak tasarım gücümü geliştirmek, öğrenmek ve deneyimlemek amacıyla eskizlerimi sizlerin beğenisine ve eleştirisine sunuyorum.

 

Kalbimin en derininden sevgilerim ve çizgilerimle...Bilgehan

 

Video kayıtları ve beraber yaptığımız eskizler için Ece İrem Akşit'e teşekkürler

Agustus otel 1                                          

 

Moka pot

Portre                                                                                

     

Capuccino                   

   

Üçlü kahve

 

Atatürk Müzesi                                                     

         

Bauhaus

 

Sagalosos 1

 

Sagalasos 2                                           

 

Sagalasos 3

 

Tantavi Ambarı

Merkez Bankası

Alaaddin Keykubat Sarayı